Ana Sayfa
Satranç Ligi Takvimi
Satranç Ligi Yönergesi
Lig Programı
İletişim
Kulüplerimiz
Lig Şampiyonları
Kaynaklar
Canlı Yayın
Fotoğraf Galerisi
Bireysel Sonuçlar


2008 - 2009 Türkiye İş Bankası Satranç Ligi Şampiyonu Yeniden Adana Truva

truva12008 - 2009 Türkiye İş Bankası Satranç Ligi (8-15.Turlar) Bursa / Uludağ Alkoçlar Zone-2 Ote'lde düzenlenen kapanış töreniyle sona erdi. Törene, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Ali Nihat Yazıcı, Asbaşkan Kuvay Sanlı, Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Arda Kılıç ve yöneticiler katıldılar. Başkan Yazıcı Başhakem Uğur Tülüce ve Gözlemci Selçuk Büyükvural'a anı plaketlerini verdikten sonra yaptığı konuşmada; 2009 Dünya Yaş Grupları Şampiyonası'na kadar yoğun ve yorucu bir sürecin küçük/genç sporcularımızı beklediğini, önümüzdeki dönemde alt yapıya daha da önem verileceğinin altını çizerek, yabancı sporculara hitaben genç yeteneklerin ayak seslerine dikkat çekti !

Konuşmanın ardından masa dereceleri kazanan sporculara madalyaları verildi. Hemen ardından takım halinde üçüncü olan Manisa Doruk Koleji, ikinci Beşiktaş Jimnastik Kulübü ve Şampiyon Adana Truva Satranç Spor Kulübü kupa ve madalyalarını Başkan Yazıcı ve yöneticilerimizden aldılar.

Gelecek yıl 14 takımın mücadele edeceği lig'de Antalya Çallıspor, İstanbul Dobruca Spor Kulübü, Antakya Satranç ve Briç Spor Kulübü, Er-Bakır Spor Kültür ve Antalya Ramazan Savaş Spor Kulübü bir alt klasmanda mücadele edecek.

dsc_0288 dsc_0292 

 
Başkan Yazıcı, İş Bankası Satranç Ligi Kulüpleri ve Sporcu Velileri ile Buluştu
dsc_0220Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı, Ali Nihat Yazıcı ve Yöneticileri 01 Temmuz 2009 Çarşamba günü kulüp temsilcileri ile 02 Temmuz 2009 Perşembe günü de Sporcu Velileri ile  Uludağ Alkoçlar Zone-2 Otel'de biraraya geldi.

FOTOĞRAF GALERİSİ (Velilerle Sohbet)

FOTOĞRAF GALERİSİ (Kulüpler)
 
Kulüpler Birliği Toplantısı Uludağ Zone-2 Otel'de Düzenlendi.

img_2510

30 Haziran 2009 tarihinde 14 kulüp temsilcisinin katılımı ile Uludağ Alkoçlar Zone-2 Otel'de düzenlenen Kulüpler Birliği Toplantısı'nda özetle; 1. oturumdaki konuların yanısıra İş Bankası Satranç Liginin kaç etap olması gerektiği, yabancı sporcu sayıları ve ligin tarihleri görüşüldü.

Kulüpler Birliği yönetiminin önümüzdeki dönemde de aynı şekilde devam etmesine karar verildi.
 
Şampiyonluk Yarışında Beşiktaş Masa Puanı Farkını Beşe İndirdi
img_2384
Her masada alınan sonuçların önem taşıdığı Beşiktaş ve Adana Truva arasındaki şampiyonluk mücadelesinde Adana Er-Bakır'ı 7,5-2,5; Beşiktaş da İstanbul Dobruca'yı 9-1 yenice masa puanları arasındaki fark beşe indi. 21 puanlı iki ekibi üç puan geriden takip eden Manisa Doruk Koleji Bursa Tophane ile 5-5 berabere kaldı.


12.Turda Beşiktaş, Antalya Ramazan Savaş ile Truva ise Bursa Tophane ile karşılaşacak.

Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 9 Toplam: 20
 Türkiye Satranç Federasyonu 2009